ANA SAYFA GÜNDEM EKONOMİ ŞİRKETLER ÖZEL HABER ANKARA RÖPORTAJ SAĞLIK VİDEOLAR
Türkiye'nin Kovid-19'la mücadelesinde son durum
Türkiye'nin Kovid-19'la mücadelesinde son durum
Ramazan yarın başlayacak
Ramazan yarın başlayacak
Brüksel'de Rusya hareketliliği
Brüksel'de Rusya hareketliliği
Cibuti'de göçmen teknesi battı: 34 öldü
Cibuti'de göçmen teknesi battı: 34 öldü
Libya Başbakanı Dibeybe Ankara'da
Libya Başbakanı Dibeybe Ankara'da
HABERLER>ÖZEL HABER
30 Mart 2017 Perşembe - 07:51

Ankara'nın temizlikçisi

Ankara’da temizlik sektöründe 7 yıldır hizmet veren Ankara Academy Temizlik firması Müdürü Murat Çelikten ile temizlik sektörü üzerine Ticari Hayat gazetesi olarak görüştük.

Ankara nın temizlikçisi

NECMETTİN KURUCU

Bir kurumun görünen yüzü kurumun kendini ifade etme şeklidir. Kurumlar insanların aklında insanlara verdiği hizmetlerin dışında mekânlarının görüntüsüyle hatırlanır. Kurumsal kimlik açısından temizlik çok önemlidir. Bu konuda birçok firma sınıfta kalmamak için profesyonel firmalardan destek almaktadırlar.

Kurumsal kimliğin çok önemli olduğu Ankara’da da firmalar temizlik konusunda dışarıdan destek almaktadırlar. Günümüzde kurumsallaşmanın artmasıyla temizlik sektörü de giderek önem kazanmaya başlamıştır.
Temizlik sektöründe 2010 yılından beri hizmet veren Ankara Academy Temizlik firması Müdürü Murat Çelikten, temizlik sektörü ve temizlik firması seçiminde dikkat edilmesi gerekenler hakkında gazetemize şu açıklamalarda bulundu: 
“Öncelikle firmamızın kuruluşundan bahsedeyim. İlgi ve özenli konusunda çok hassas olan patronumuz bu işe girmeden önce kendisi temizlik hizmeti talep ediyor. Ancak istediği gibi güvenilir ve iyi hizmet veren firma bulamadığı için bu işe girmeye karar vermiş. Kurulduğumuzdan beri kendisine verilmesini istediği ilgi ve özenli hizmeti müşterilerimize sunuyoruz. Bunu sağlamak için önceliğimiz iyi personele sahip olmaktır. Bundan dolayı personel seçiminde çok dikkatliyiz. Personelimiz tecrübeli ve eğitimli sağlıklı ve temiz karakterli. Çünkü müşterimizin ya da hizmet verdiğimiz firmanın özeline girecek. İşimiz basit gibi gözükse de çalışanlarımıza çok dikkat ederiz.”

“Hassas olduğumuz konulardan birisi de malzeme seçimidir”
Temizlik ürünleri seçiminde ucuz olanı değil sağlıklı olanı seçtiklerini belirten Çelikten, “Temizlik ürünlerini İstanbul’dan özel olarak getirtiyoruz. Çünkü temizlik kimyasallarla yapılır, bu da ciddi bir konudur. Hem çalışanlarım hem de hizmet verdiğimiz yer için ciddi sağlık riski oluşturur. O yüzden hassas olduğumuz konulardan birisi de malzeme seçimidir. Bizim için kullanılan malzemenin kalitesi ve sağlığa etkisi çok önemlidir.” dedi.

“Sağlığınızı temizlikçilere emanet ediyorsunuz”
Temizlik hizmeti almak isteyenler için tavsiyelerde bulunan Çelikten,  “İnsanlar bu alanda hizmet istiyorlarsa dikkatli, seçici olsunlar. Seçicilikleri sadece fiyatta değil kaliteye ve güvenilirlik yönünden de olmalı. Çünkü özelinizi ve sağlığınızı temizlikçilere emanet ediyorsunuz. Seçtiğiniz firmanın her şeyini araştırın sorun size karşı şeffaf olmayan firma size iyi hizmet veremez. Biz kullandığımız malzemeye kadar söyleriz. Temizlik sadece görünen kirliliğin yok edilmesinden ötedir. Kulağa çok basit bir iş gibi gelebilir. Ancak bu konuda profesyonel verdiği hizmetin ne olduğu bilen firmalar seçilmelidir.” şeklinde konuştu.

“7/24 çalışıyoruz”
Hizmetlerinde zaman sınırı olmadığını belirten Çelikten, “Hizmetimizde zaman sınırı yok, gece geç saatlerde de sabahın ilk ışıklarında da hizmet sunuyoruz. Yani 7/24 çalışıyoruz. Telefonlarımız açık her an ulaşılan bir firmayız. Firmamızın Ankara’nın her yönüyle en iyi temizlik şirketi olduğunu iddia ediyorum. Ankara Academy Temizlik olarak amacımız çalışanların mutluluğu ile birlikte müşterilerimize dünya standartlarında en yeni ve gelişmiş ürünleri, yetkin kadromuz ile kaliteli ve eksiksiz hizmet anlayışıyla sunmak. Ayrıca temizlik ile ilgili her türlü ihtiyaç için beklenenden fazlasını vererek, sektördeki en yüksek müşteri memnuniyetine ulaşmak, toplumumuza ve çalışanlarımıza kattığımız değeri sürekli olarak arttırmaktır. Bunun yanında yenilik, kalite ve hizmet sunumu açısından temizlik sektöründeki en iyi firma olarak iddiamızı sürdürmek için temizlik ile ilgili her türlü ihtiyaca çözüm üreterek en iyi olma iddiamızı devam ettirmek ve bu sayede müşterilerimizin ve personelimizin çalışmaktan gurur duyduğu bir kuruluş olmaktır. Tabii ben böyle söyleyince abartı gibi gelebilir kulağa ancak yaptığımız işlere bakıldığında abartıdan öte gerçekleri söylediğimiz görülecektir.” diye belirtti.


“Bütün çalışanlarımıza eğitim veriyoruz”
Firmalarının çalışanlarına yönelik eğitim verdiğini belirten Çelikten, “Bütün çalışanlarımıza temizlik konusunda eğitim veriyoruz ve eğitim sonucuna göre istihdam ediyoruz. 11 bölümden oluşan eğitim programımız uygulamalı olarak verilmektedir. Eğitim sonunda sınav yapılmakta barajı geçenler sıralanmakta ve sıraya göre aldığımız işlere yerleştirilmektedir. Bu yerleştirmeden sonra işe başlayan personelimiz ikinci safha olan görev başı eğitimine alınmakta ve uygulamalı eğitimden geçirilmektedir. Belli bir süre sonunda yaptığımız test ve izlenimlerimiz sonucu başarısız olan personelimizi geri besleme eğitimine alıyoruz. Personelimiz istediğimiz seviyeye gelene kadar süreç devam etmektedir. Kesinlikle eğitimlerde başarısız olan kişileri çalıştırmıyoruz. Kendi yaptığımız değerlendirmeler dışında yaptığımız tüm hizmetlerin sonunda müşterilerimiz aranmakta ve memnun olup olmadıkları sorulmaktadır. Tüm hizmetlerimizde müşteri memnuniyeti ön planda tutuyoruz ve personelimizi sadece kendi gözümüzle değil müşterilerimizin gözüyle de değerlendiriyoruz.” dedi.  
“Her alanda hizmet veriyoruz”
Her alanda mükemmelleşmeyi amaç edindiklerini ve verdikleri hizmetleri anlatan Çelikten, “Eğitimli temizlik personelimizle, üstün teknolojili ekipmanlarımız ve TSE belgeli, doğa dostu kimyasal malzemeler ile ihtiyaç duyulacak her türlü genel temizlik, çevre temizliği, endüstriyel temizlik, banka temizliği, bahçe bakımı ve peyzaj, market temizliği, duvar silimi, ev temizliği, fabrika temizliği, polimerize kristalize cilalama, ofis-iş yeri-büro temizliği, konferans salonu temizliği, mağaza temizliği, klinik temizliği, dispanser temizliği, aile sağlık merkezi temizliği, hastane temizliği, böcek haşere ilaçlama, zemin yıkama cilalama, halı yıkama, personel temini, yurt temizliği, site temizliği, bina temizliği, yerinde halı yıkama, buharlı temizlik, mutfak lokanta restoran temizliği, kamu kurumları temizliği, dış cephe cam temizliği, cam silme, koltuk yıkama, otel temizliği, villa temizliği, okul temizliği, dershane temizliği, kolej temizliği, stadyum temizliği, benzin istasyonu temizliği, iş merkezi temizliği, gündelikçi temini, inşaat tadilat sonrası temizliği, otomatik bahçe sulama, sinema tiyatro salonu temizliği, organizasyon sonrası temizliği, alışveriş merkezi temizliği hizmetlerini kusursuz ve hijyenik bir şekilde sağlıyoruz. Referanslarımız arasında şbirçok önemli kurum ve kuruluşu görebilirsiniz.” diye konuştu. 

“Müşteri ihtiyacına göre hareket ediliyor”
Şirket politikalarından bahseden Çelikten, “Kalite Politikamız Ankara Academy Temizlik firması olarak Temizlik Hizmetleri ve Organizasyon konularında tecrübesi ile kendini ispatlamış olmaktır. 
Müşteri memnuniyetini arttırmak için müşteri beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda çevre bilinci, işçi sağlığı ve güvenliği ilkelerini dikkate alarak hizmet üretmek, hatasız hizmet gerçekleştirebilmek için tüm personelimize planlı ve sistemli bir eğitim ve bilinçlendirme programı uygulayarak yetkinliği arttırmak, hizmette kaliteyi arttırmak için teknolojide yaşanan değişimler doğrultusunda hizmet ekipmanlarımızı modernize etmek, çevre, işçi sağlığı ve iş güvenliği mevzuatlarını tüm birimlerimizde etkin ve verimli bir şekilde uygulayarak istikrarlı bir iyileşme ve gelişme sağlamaktır.” şeklinde vurguladı.
Temizlik konusunda her türlü hizmeti verdiklerini, alanlarında en iyi olduklarını ama İnşaat Sonrası temizlik, ev temizliği, ofis iş yeri temizliği, yurt temizliği konusunda çok daha iyi olduklarını belirten Çelikten, bu hizmetlerini anlattı.
İnşaat sonrası temizlik hizmetlerini anlatan Çelikten, “İnşaat sonrası temizlikte modern makine ve ekipmanımız ile inşaat ve dekorasyon sonrası her türlü inşaat sonu temizliği Ankara hizmeti, eğitimli personelimiz tarafından profesyonelce yapılır. Ankara Academy Temizlik olarak; kullandığımız zemin parlatma makineleri, inşaat sonrası kalıntılarını çıkaran özel araçlarımız ve sağlığa uygun kimyasallarımızın, yaşama ve kullanım alanlarına hiç bir zararlı etkisi yoktur. İnşaat sonrası temizlik fiyatları Ankara karşılaştırıldığında, temizlik firmaları arasında Ankara İnşaat Temizliği’nde üstün teknolojimiz ve profesyonel hijyen anlayışımızla kaliteli hizmeti uygun fiyata sağlamaktayız.” dedi.

Ev temizliği
Ev temizlik hizmetlerini anlatan Çelikten, “Rezervasyon yapılan tarihte evinize yönlendirilen personelimiz 09.00-17.00 mesai saatleri arasında genel temizliğinizi profesyonelce yapmaktadır. 
Ankara Ev temizliği İşleri konusunda sıkıntı yaşayan çalışan veya temizliğe vakit ayıramayan hanımlar ve beyler için biz bu işi temizlik konusunda deneyimli personelimizle yapmaktayız. Firmamız bu alanda kendini kanıtlamış ve müşteri memnuniyetini kazanmıştır. Ankara Academy Temizlik olarak, ev temizliği fiyatları Ankara karşılaştırmasında, üstün kaliteyi uygun fiyata sağlamaktayız. Evin durumunu ve yapılacak işi kısmen de olsa belirtmesi durumunda yeterli personelle hizmet vermekte ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunma gayreti içerisindeyiz.” şeklinde konuştu.

Ofis iş yeri temizliği
Ofis temizliğini anlatan Çelikten, “Sabah iş başı yaptığınızda çalıştığınız ortamın görsel güzelliklerinin yanı sıra temiz olmasını arzu eden müşterilerimiz için uzun yıllardır ofis temizliği konusunda hem teknolojik olarak hem de personel olarak güçlü alt yapımızla sizlere kaliteli hizmet veriyoruz. Ofis temizlikleri, çalışılan veya boş tüm meskenleri kapsamaktadır. İş yeri için istediğiniz periyotlarda temizlik hizmeti sunuyoruz günlük, haftalık, aylık gibi sabit eleman temini hizmetleriyle işyeri temizliğinde ile her zaman hizmete hazırız.” diye belirtti.

Yurt temizliği
Yurt temizlik hizmetini anlatan Çelikten, “Yurt temizliklerinde temizlik ve hijyen çok dikkat edilmesi gereken bir konudur. Academy Ankara Temizlik Şirketi olarak gerek yarıyıl ve yaz tatillerinde genel temizlik gerekse eğitim ve öğretim yılı içinde günlük periyodik temizlik ve sözleşmeli personel temini konularında kurumlara hizmet veriyoruz. Kantin, derslikler, sınıflar, wc, banyo, dış cephe temizliği cam silme, cam temizleme ve spor salonunda koltuk yıkama, halı yıkama gibi temizlik ihtiyaçlarında firma olarak en iyi hizmeti sunmayı garanti ediyoruz.” şeklinde vurguladı. Ankara içinde hizmet verdiklerini belirten Çelikten,vatandaşların “ankaratemizlikcim” adlı internet adresinden kendileriyle ilgili her türlü bilgiyi bulabileceklerini söyledi.

 
İş güvenliğini ihmal etmeyin
 
Dürgen, TÜED Çankaya Şubesi’ni ziyaret etti
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
İş güvenliğini ihmal etmeyin
Tayman, “İnsan sağlığı ve can güvenliği her şeyden önemlidir. Sağlığınız ...
Bileciklilerden ‘Hoş geldin’ ziyareti
Ankara Bilecikliler Derneği, Yenimahalle Kaymakamı’na hoş geldiniz ziyaretinde ...
Mahalle bakkallarına sahip çıkılmalı
Mamak’ta bir ara sokaktaki mahalle bakkalını işleten Ahmet Yüksel, gazetemiz muhabirlerine konuştu.
 
Ankara’nın prestiji için fuar alanı şart
‘Otonomi’nin arsasına; Başkent Otomotivcileri Derneğine üye orta ve küçük ...
‘Ben bilardo sporcusuyum’ diyebilmeliyiz
Play Bilardo Spor Salonu’nun Sahibi ve İşletmecisi Antrenör M. Soner Uçar, ...
Boğaziçi esnafı dertli
Ankara’nın Mamak ilçesine bağlı Boğaziçi Mahallesi’nde çalışan taksi durağı ...
 
“Elektronik Renkli Reçete Sistemi” uygulaması başladı
Sağlık Bakanlığı tarafından uyuşturucuyla mücadele kapsamında yer alan ...
Kuaförler psikolog gibi çalışıyor
Ankara’nın gözde bölgelerinden Eskişehir Yolu üzerinde bulunan Tepe Prime’ın ...
Hırsızlar cirit atıyor
Ankara’nın Mamak ilçesine bağlı; Dostlar Mahallesi, Tepecik Mahallesi ...
 
TİCARİ HAYAT GAZETESİ
ARŞİV
ÇOK OKUNANLAR
YAZARLAR
Prof.Dr. Esat ARSLAN
Prof.Dr. Esat ARSLAN
TALAT PAŞA’NIN KATİLİ TEİLERİAN’IN HEYKELİ, BİR İTİRAF VE GERÇEKLER
Nesrin Yarım ÖZOĞLU
Nesrin Yarım ÖZOĞLU
ÇAY TİRYAKİSİYİZ AMA
Hatice KARATAŞ
Hatice KARATAŞ
ZOOM YORGUNLUĞU
Büşra ÇİNKAYA
Büşra ÇİNKAYA
SOSYAL MEDYADAKİ GÜZELLİK ALGISI
Bünyamin ALTINTAŞ
Bünyamin ALTINTAŞ
KOD ADI: 29
Esra SARI
Esra SARI
GERÇEKTEN MUTLU MUYUZ?
Arda ÇELİK
Arda ÇELİK
TOPLUM ÜZERİNE
Murat BALCI
Murat BALCI
CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLARI
Şira Yıldız ASAN
Şira Yıldız ASAN
ÇOCUĞUNUZA YABANCI DİL ÖĞRETME ÖNERİLERİ
Dursun ERKILIÇ
Dursun ERKILIÇ
VEFA ÖDÜLLERİ
Hüseyin ALPASLAN
Hüseyin ALPASLAN
MUSUL’DAN FERAGAT VE SULH DİPLOMASİSİ-III
Mert Can DUMAN
Mert Can DUMAN
DEĞİŞEN TÜKETİM ALIŞKANLIKLARI
R.Bülend KIRMACI
R.Bülend KIRMACI
EKONOMİ TEZLERİ
İsmail CİNGÖZ
İsmail CİNGÖZ
KIRIM VE DONBAS KRİZİ
Oğuzhan SARI
Oğuzhan SARI
BİONTECH Mİ SİNOVAC MI?
Seda TOLMAÇ
Seda TOLMAÇ
GENÇLER AZ DA OLSA UMUT BEKLİYOR
Hatice TOPÇU
Hatice TOPÇU
AYDINLIĞA AÇILAN EN BÜYÜK PENCERE
Ömer AĞAÇLI
Ömer AĞAÇLI
MODERN İNSAN ALLAH’A AİT ŞEYLERİ KENDİNİN ZANNEDİYOR
Mustafa YILDIZ
Mustafa YILDIZ
GELECEĞE DAİR FİKRİ BİR EGZERSİZ
Duran AKKAYA
Duran AKKAYA
BİSİKLET KÜLTÜRÜ
Ceyhun Özgür
Ceyhun Özgür
ÇALIŞAN EMEKLİNİN MAAŞINDA KESİNTİ OLUR MU?
Ayşe Aybike Yılmaz
Ayşe Aybike Yılmaz
VEJETARYEN BESLENMESİ
Burcu ŞEN
Burcu ŞEN
NE KUTLADIĞIMIZI BİLİYOR MUYUZ?
Av. Zeynep YETİŞGİN
Av. Zeynep YETİŞGİN
HATIR İÇİN YOLCU ALIMINDA ARAÇ İŞLETENİN SORUMLULUĞU
Gülçin KARLI İPEK
Gülçin KARLI İPEK
İLKLERİN KADINI SABİHA RIFAT GÜRAYMAN
Hicret TÜRKMAN
Hicret TÜRKMAN
KOMŞULUK ÖLMESİN
Hasan AKGÜL
Hasan AKGÜL
YEREL SEÇİMLER İÇİN BİR DEĞERLENDİRME
Ceren Tuğçe ÖZDEMİR
Ceren Tuğçe ÖZDEMİR
ENDİŞE VERİCİ!
Gamze Nur ERGİL
Gamze Nur ERGİL
BABA’YA İTHAFEN
Fatma Sena YAMAN
Fatma Sena YAMAN
SEVİNCİ ŞÜKÜR, ÜZÜNTÜSÜ SABIR
Serkan KUMDAKÇI
Serkan KUMDAKÇI
SEYRE DEVAM
Can Berk KANAT
Can Berk KANAT
DİŞİYİ KİŞİ YAPALIM!
Esra  YAZDIÇ DEMİR
Esra YAZDIÇ DEMİR
ŞALVARIYLA KÜRSÜYE ÇIKIYOR, AKADEMİSYENLERİN YAPAMADIĞINI YAPIYOR
Şahap YILMAZ
Şahap YILMAZ
İŞ PLANI NEDEN ÖNEMLİ?
Ali Asker DEMİRHAN
Ali Asker DEMİRHAN
YENİ TORBA KANUN TASARISININ VERGİ HÜKÜMLERİ
Mehmet GÖKTÜRK
Mehmet GÖKTÜRK
GERÇEĞİ HAKARET SAYMAK!
Abdurrahman SAĞKAYA
Abdurrahman SAĞKAYA
DEVLET HİZMET SATIN ALMALI
Oktay TAŞ
Oktay TAŞ
İŞİMİZ FİYAKA!
Cihangir TÜRKMEN
Cihangir TÜRKMEN
İHTİYAÇLARIM VE REFERANDUM
İsmet ORHAN
İsmet ORHAN
ÜÇ MUAMMADA... İLKLER NELER OLUYOR?
Sedat ERİŞ
Sedat ERİŞ
HALKIN BİLİNÇALTINDAKİ SORULAR-4
ÇOK YORUMLANANLAR
FACEBOOK'TA TİCARİ HAYAT
Ana Sayfa Gündem Ekonomi Şirketler Özel Haber Ankara Röportaj Sağlık
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva