ANA SAYFA GÜNDEM EKONOMİ ŞİRKETLER ÖZEL HABER ANKARA RÖPORTAJ SAĞLIK VİDEOLAR
Türkiye'nin Kovid-19'la mücadelesinde son durum
Türkiye'nin Kovid-19'la mücadelesinde son durum
Türkiye rüzgar enerjisi kapasitesini artırdı
Türkiye rüzgar enerjisi kapasitesini artırdı
Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu için çığ uyarısı
Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu için çığ uyarısı
Ümitcan Uygun'un yargılanmasına başlandı
Ümitcan Uygun'un yargılanmasına başlandı
Bingöl'de deprem
Bingöl'de deprem
HABERLER>ÖZEL HABER
28 Kasım 2020 Cumartesi - 07:23

2021 Yılı doğanın hesap soracağı bir yıl olacak

‘The One Star School’un ünlü astroloğu Aysun Karatepe, 2020 yılının karmik bir yıl olduğunu belirterek, “2020 yılı bir uyanış yılıydı. Sistem bizi durdurdu. Evlere kapattı. Bu yıl hayatın sadece fiziksel ihtiyaçlarını karşılamaktan ibaret olmadığını anladık." dedi.

2021 Yılı doğanın hesap soracağı bir yıl olacak

ESRA SARI 

Astrologlar 2020’nin her açıdan zorlayıcı ve stresli olacağının sinyalini yılbaşında vermişti. 2020 yılının Kasım ayının sonlarına yaklaştığımız şu günlerde 2020 yılının zorlu ve stresli bir yıl olduğunu söyleyebiliriz. 2021 yılına ise sayılı günler kaldı. Peki, 2021 yılında bizleri neler bekliyor?  İşte en çok merak edilen soruları Ticari Hayat Gazetesi olarak ‘The One Star School’un ünlü astrologları Aysun Karatepe ve Funda Canaslan’ a sorduk. Sizlerin astroloji ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruları ünlü astrologlar yanıtladı. 

İktisatçı astrolog oldu 

Öncelikle sizleri kısaca tanıyabilir miyiz? 

Funda Canaslan: 1991 yılında Ankara’da doğdum. 29 yaşındayım. Balıkesir Üniversitesi İktisat bölümü mezunuyum. Üniversiteden mezun olduktan sonra uzun bir süre özel sektörde çalıştım. Aynı zamanda müzisyenim. Vakıflarda ve derneklerde gönüllü olarak konser veriyorum.  

Aysun Karatepe: 34 yaşındayım. Ankara’da doğdum büyüdüm. Çocuk gelişimi mezunuyum. Astroloji alanına yönelmeden önce şifa çalışmaları yapıyordum. Çünkü hislerim kuvvetli ve açıktır. Aslında ailecek mistik bir yanımız var. O yüzden de o mistik tarafımı çözmek için şifa çalışmaları (bolluk- bereket) alanında eğitim veren Vecihe Çınar’dan ders aldım.  Aslında kendi farkındalığımı yaratmak için şifa çalışmalarına yönelmiştim.  Eğitim aldıktan sonra ise şifa çalışmaları yapıyordum. 

Peki, eğitim hayatınla astroloji nerde, nasıl kesişti?

Funda Canaslan: Astrolojiye küçüklüğümden beri ilgim ve merakım vardı. Hobi olarak astrolojiyle ilgileniyordum. Sürekli bu konuları araştırıyordum. Aslında geleceğe yönelik astroloji alanında çalışacağımı hiç düşünmüyordum. Özel sektörde çalıştığım dönemlerde kendimi iyi hissetmediğim bir dönemden geçtim. Bu dönem kendimle ilgili karar vermem gereken bir dönemdi. Sonra astrolojiyle ilgilendiğim için kendi haritamı incelemeye başladım ve ay düğümlerime baktım. Kendi haritamın ne demek istediğini öğrendim. Ve hobimi işe çevirmeye karar verdim. Karar verdikten hemen sonra ünlü astrolog Bendegül Candarlı’dan eğitim aldım.  Ben, Klasik ve Modern Batı Astrolojisi alanında eğitim aldım. Artık Klasik ve Modern Batı astroloğuyum. 

Aysun Karatepe: Benimde aynı şekilde astroloji alanına merakım hep vardı.İlk zamanlar astroloji alanında burçları incelemeye başladım. Sonra astroloji alanında eğitim almaya karar verdim. Oğuzhan Ceyhan Akademisinde eğitim veren ünlü astrolog Petek Erdem’den eğitim aldım. Ben Funda’dan farklı olarak karma astrolojisi alanında eğitim aldım. Aslında karma astrolojisi çok daha zor. Astroloji alanında önce temel eğitim almak gerekiyor ama ben direk zor bir alandan astrolojiyi öğrenmeye başladım. Ben direk karma astrolojisinden başladım. Karma astrolog olmak istedim. Çünkü şifa çalışmaları yaparken atalardan gelen olumsuz olayları şifalandırdığımız için karma astroloğu olmak istiyordum. 

‘The One Star School’u kurmaya ne zaman karar verdiniz? 

Aysun Karatepe:  Astroloji alanında sürekli kendimizi geliştiriyoruz ve eğitimler alıyoruz.  Astroloji camiasında nadir astrologların okulu var. Yeğenim de bana hala ‘Neden okul açmayı düşünmüyorsunuz?’ dedi ve bizim içimize ateşi attı. 2019 yılının Ağustos ayında ‘The One Star School’ işletmesini açtık. 

Peki,  sizin hayat amacınız astrolog olmak mıymış?

Funda Canaslan: Evet, kendi haritamı inceledim. Ay düğümlerim tetiklendiğinde kimlik kazanmaya başladım o dönem zorlu bir dönemdi benim için. Şu zamanda Satürn döngümü yaşıyorum. Aslında küçüklüğümden beri içimde ‘insanların hayatına dokunmam gerekiyormuş.’ gibi bir his vardı. Bu benim astroloji ile oldu. Ben astroloji öğrenirken karşımdaki insanın hayatına dokunmayı amaçlıyorum ve bu hayatta benim en başarılı olduğum alan astroloji. Başka hiçbir şey değil. 

Aysun Karatepe: Hayatımıza giren insanlar bizlere rehberlik ederler.  Gerek çocuğun olsun, anne- baba, arkadaşın ya da dostun bu kişiler kişiyi belli bir amaca getirmek için hayatında vardır. Hepimizin birbirimizde hayat amacı ve hizmeti var. Zaten bu kadersel karşılaşmalarda seni bir yere getirmek için insanlarla tanışırsınız. Örneğin The One okulunun açılması gerekiyormuş ki biz Funda (Canaslan) ile karşılaştık. Ben hep şunu diyorum: ‘Gökyüzünün büyük bir senfoni orkestrası var ama bunu bütün insanlar dinleyebilir ama herkes anlayamaz.’ 

29 yaş çok önemli 

Peki, Satürn döngüsü ne demek ve neden önemli? 

Funda Canaslan: Bir kişinin hayatının değiştiği yaş 29 yaşıdır. Çünkü teknik olarak kendi haritasının Satürn’ünün üzerine hareket halindeki Satürn gelir ve kişinin hayatında köklü değişimlere neden olur. Satürn döngüsü kişinin olgunlaştığı bir dönemdir. Kişi bu döngüde ya karma bedelini öder ya da dharmasına gider. Haritada Satürn çok önemlidir. Bence herkes haritasını öğrenmeli. Özellikle benim gibi Satürn döngüsünü yaşayan kişiler döngü haritasına baksınlar. 

Aydınlanma çağına giriyoruz 

Aysun Karatepe: 0-7 yaş anne karmasıyla devam ederiz. 7-14 yaş arası ise baba karması ile hayatımıza devam ederiz. 14 yaşından sonra ise kişi iyi ya da kötü kendi karmasını yaratır. 29 yaş döngüsü dediğimiz şey Satürn’nün kişinin hayattaki sınavlarını gösteren olgudur. Satürn senin bu dünyaya geliş sebebindir. Hayatta ders aldığımız zamanlar Satürn döngüsü sırasında oluyor. Karma astrolojide Satürn gezegenine ‘karmanın lordu’ diyoruz. Satürn döngüsü kişinin kendisini bulmasına yardımcı oluyor. 

Satürn döngülerinde kötü olaylar olacak diye bir durum söz konusu değil. Kişinin farkındalığı ne kadar çok artarsa bu Satürn döngülerini kolaylıkla atlatabilir. Bu hayata herkesin bir geliş amacı var. Bunu astrolojiyle ilgilenmeyen bir insanda bilebilir. Artık son zamanlarda insanların bilinçaltında bir şeylerin uyanışına geçti. Bunun en büyük sebebi büyük bir dünyada manyetik bir dalga var. İnsanlar artık var oluşu merak ediyor ve sorguluyor.  O kadar büyük döngülerden geçiyor ki insanoğlu artık aydınlanma çağına giriyoruz. 

2018- 2020 yılları neden önemli?

Aysun Karatepe: Hayatımızda olgu ve önemli bulgular kısmına baktığımız zaman dönüştürüyor. 2018 yılından itibaren insanlar uyanışa geçti. İnsanlar bu hayata gelme sebeplerini kavramaya başladılar. Son 2 yıldır aile, çocuk yani yuvanın önemini kavradık. İnsanlar hayatlarındaki kadın- erkekleri ruh eşlerinin önemini kavradı. 

2020 yılı karmik bir yıl 

Peki, 2020 yılı karma bir yıl mı?

Funda Canaslan: Evet, kesinlikle 2020 yılı karmik bir yıl. Herkesin hayatına değdi. Ama burada önemli olması insanların farkındalık kazanması. Mesela ben bu sene hayata bakış açım değişti. Sorumluluk almayı öğrendim

Peki, son yıllarda birçok kişide düşünce olgusu değişti, bunun sebebi sizce ne? 

Funda Canaslan: Son yıllarda gençler üniversitelerden mezun oluyor ama iş bulamıyor. Bir sürü sıkıntı yaşıyorlar. Dolayısıyla günümüzde artık evliliğe bakış açısı da değişti. Çünkü kişi kendi hayatının sorumluluğunu alamıyor. Kendine güveni olmuyor.  Güveni olmadığı içinde hayatına birini almaktan tedirgin oluyor. Ben buradan gençlere seslenmek istiyorum: Sevdiğiniz işi yapın. Ne olursa olsun sevdiği işleri yapsınlar. Zaten Satürn – Kova döngüsünde insanlar daha yaratıcı olacak. 

Aysun Karatepe: Satürn- Kova çağı uzay bilimlerini anlatıyor. Aslında hava ile ilgili her şey kova burcunu anlatır. Kovalar bilgiyi aktarmaktır.  Kova burcu olmasaydı bilim- ilim olmazdı. Kova çağının o yüzden önemli bir çağ olduğunu söyleyebilirim. 

2020 yılı bir uyanış yılı

Peki, 2020 yılının Kasım ayının son günlerini yaşadığımız şu günlerde bizi neler bekliyor?

Aysun Karatepe:  2020 yılı bir uyanış yılıydı. Sistem bizi durdurdu. Evlere kapattı. Bu yıl hayatın sadece fiziksel ihtiyaçlarını karşılamaktan ibaret olmadığını anladık. Tüketici toplumu olarak insanların kendisine gelmeyi doğa ana bize öğretti. Satürn- Kova çağında ise yeni bir döngü başlayacak. 30 Kasım tarihinden sonra Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) çarşılar karışacak. Amerika Başkanı Trump’ın haritasında bir tutulma var. Trump Amerika’yı (ABD)  iç savaşa sürüklenecek. Amerika’nın yeni seçilmiş Başkanı Joe Biden’in birçok dosyası gündeme gelebilir.  Türkiye’de ise Aralık ayında artçı depremler olabilir. Şunu da belirtmek istiyorum: 21 Aralık 2020 tarihi dünyanın en büyük dönüşüm günüdür. Bu tarihi unutmayalım.

2021 yılında ekonomik sorunlar yaşamaya devam edeceğiz 

Peki, 2021 dünyada ve Türkiye’de neler olacak?

Aysun Karatepe: 2021 yılında ekonomik krizler yaşanacak. Pandemi hayatımızda devam edecek ama ekonomik problemlerden dolayı pandemiyi (salgını) unutacağız yani görmeyeceğiz. 2021 yılında ekonomi ve deprem olayları gündemimizde olacak. 2021 yılının ilk 3 ayında yine ekonomik sorunlarla boğuşacağız. İkinci yarısından itibaren yine ekonomik dönüşümler hız kazanacak.   2021 yılının Şubat ayında ise sanal paraya geçeceğiz. Kâğıt paralara veda edeceğiz. Bitcoin piyasanın kralı olacak. Ev almak 2021 yılında daha kolaylaşacak, diyebilirim. Şunu da son olarak söylemek istiyorum: Siyasete tekrardan Cem Uzan dönebilir. 

Teknoloji çağına giriyoruz 

Funda Canaslan: 2021 bana göre 2020 yılı kadar zorlayıcı bir yıl olduğunu düşünmüyorum. 2021 yılı toprak, doğa ve gökyüzü olayları bunlarla ilgili gündemlerin oluşacağı bir yıl. İklim değişikliklerini konuşacağımız bir yıl olacak. Çarpık kentleşme sorunları ortaya çıkacak. Aslında doğa ananın artık bize hesap soracağı bir yıl olacak, diye düşünüyorum. Ama ben en çok 23 Aralık 2021 tarihinde neler olacağını merak ediyorum. Doğa olaylarının pikini yaşadığımız bir gün olabilir. 

2021 yılında bilim – ilim barışmak zorunda. Çünkü teknoloji zamanı başlıyor. Kova çağında her türlü icat- buluş bulunacak. Uzay araştırmalarının yoğun yapılacağı bir döneme giriyoruz. Son olarak şunu da söyleyim; Türkiye’de yeni yasalar çıkabilir. Özellikle kadın hakları- hayvanlarla ilgili yeni yasaların çıkmasını 2021 yılında bekliyoruz. 

2021 yılında aşk var 

Değerli okuyucularımız merak içerisinde 2021 yılında yalnız kalpler aşkı bulacak mı? 

Aysun Karatepe:  Aşksız yaşayamayan bir milletiz. (gülüyoruz, hep birlikte) 2021 yılında ikizler- yay hattındaki tutulmada insanlar ruh eşleri ile tanışacaklar.  İnsanlar  ‘evet’ diyebileceği kişilerle karşılaşacaklar. 

Funda Canaslan: İnsanlar 2020 yılında sevginin önemini anladılar.  İnsanlar sevgisizlikten bitik haldeler. 2021 yılında insanlar sevgiyi bulduğu insanın peşinden gidecekler, diyebilirim. Her şey hızlı yaşanıyor ama sevginin kıymeti anlaşılacak. 

Kova, ikizler ve terazi burçları 2021 yılının şanslı burçları 

2021 yılının şanlı burçları var mı?

Aysun Karatepe: Kova, ikizler, terazi burçları en şanslı burçlar. Biraz dikkat etmesi gereken burçlar ise boğa, akrep ve aslan burçlarıdır. 

Astroloji alanında son yıllarda çok büyük ilgi var, bu sektöre olan ilginin sebepleri sizce nelerdir? 

Funda Canaslan: Evet, astrolojiye büyük bir ilgi var. Pek çok insan astrolog olmak istiyor ama bu kova çağına girdiğimizden itibaren astrologlarda elenecek. Haksız kazanç elde eden astrologlar yani bu işi sadece para kazanmak için yapanlar bu işi bırakmak zorunda kalacak, diyebilirim. Bu işe gönül vermiş olan insanlar sektörde kalıcı olacak. İnsanlık için çalışmalar yapana astrologlar yollarına devam edecek. 

Son olarak söylemek istediğiniz bir şey var mı?

Funda Canaslan: Dört dörtlük bir hayat yok. Mükemmel bir insan yok.  O yüzden hayatı akışına bırakmak gerekiyor. 

Aysun Karatepe: Evet, Mükemmel bir hayat yok. Satürn- Kova döngüsü insanları biraz yalnızlaştırabilir ama toplum içerisinde birlikte hareket ederek birbirimizin önemini kavrayacağız.  

 
Başkan Şimşek ve GÖL-DER Heyeti Mogan’ı inceledi
 
Gönüllü üyeleriyle hayat kurtarıyorlar
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
İSTAHED: Covid-19 ile mücadelede iki haftalık bir kapanmaya ihtiyaç var
İSTAHED tarafından “Salgınla mücadele ile ilgili öneriler” başlığıyla ...
Balık fiyatları tavan yaptı
Bu yıl tezgâhlarda yer alan balıkların fiyatlarının yüksek olduğunu söyleyen ...
Kadına şiddete karşı farkındalık oluşturmak amacıyla maske dağıttılar
Çamlıtepe Mahallesi Muhtarı Nesibe Durmaz, azaları ve mahalle sakinleri ...
 
Çocuğu için evde çikolata üretimine başladı
Bir çocuk annesi olan Kübra Denlikol, çocuğu için evinde başladığı çikolata ...
Tasarım yapmayı ve üretmeyi seviyorum
Kendi tasarladığı birbirinden farklı ve renkli kıyafet, deri aksesuar ...
Kış ayları cilt problemlerinden kurtulmanın tam zamanı
Cilt Bakım Uzmanı Zeliş Uysal, “Ciltteki sivilce izleri, akne problemleri, ...
 
'Ulu Bozkırın Mirası' kitabının Türkçe baskısı tanıtıldı
Kazakistan’ın Kurucu Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev tarafından yazılan ...
'Engelli kadınlara destek gerekiyor'
Türkiye Körler Federasyonu tarafından yapılan anket çalışmasıyla ortaya ...
Sümer: 65 Yaş üstüne uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması kaldırılmalı
65 yaş üstü vatandaşlara yönelik uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının ...
 
TİCARİ HAYAT GAZETESİ
ARŞİV
ÇOK OKUNANLAR
YAZARLAR
Esra SARI
Esra SARI
PANDEMİ SÜRECİNDE KAHVE TÜKETİMİ ARTTI
Mustafa YILDIZ
Mustafa YILDIZ
İNSAN DİN İLİŞKİSİ XII (İYİNİN VE KÖTÜNÜN TESPİTİ)
Hüseyin ALPASLAN
Hüseyin ALPASLAN
SÖMÜRGECİLİK TARİHİ-II: HOLLANDA SÖMÜRGECİLİĞİ
Bünyamin ALTINTAŞ
Bünyamin ALTINTAŞ
YÜKSEK FAİZ SÜRDÜRÜLEBİLİR Mİ?
Murat BALCI
Murat BALCI
UZMAN ERBAŞA İYİLEŞTİRME
Mert Can DUMAN
Mert Can DUMAN
MUTLULUĞU İNŞA ETMEK GEREK
R.Bülend KIRMACI
R.Bülend KIRMACI
DÜNYA’DA VE TÜRKİYE’DE ÜNİVERSİTE-2
İsmail CİNGÖZ
İsmail CİNGÖZ
ÇOK ZOR AMA İMKÂNSIZ DEĞİL
Hatice TOPÇU
Hatice TOPÇU
ÇOK ÖNEMSİYORUM
Seda TOLMAÇ
Seda TOLMAÇ
MOBBİNG
Prof.Dr. Esat ARSLAN
Prof.Dr. Esat ARSLAN
GARA OPERASYONU
Nesrin Yarım ÖZOĞLU
Nesrin Yarım ÖZOĞLU
BİZİ BİR PARÇA ÇİKOLATA MUTLU EDER Mİ?
Hatice KARATAŞ
Hatice KARATAŞ
KİMLER MUTLU?
Büşra ÇİNKAYA
Büşra ÇİNKAYA
SANATA VE SANATÇIYA YETERİNCE DEĞER VERİLMİYOR
Arda ÇELİK
Arda ÇELİK
YAŞAM MEMNUNİYETİ
Şira Yıldız ASAN
Şira Yıldız ASAN
MERHAMET DEMİŞKEN
Ömer AĞAÇLI
Ömer AĞAÇLI
İSLAM, AKLIN ÖNÜNDEKİ PERDELERİ KALDIRMAK İSTİYOR
Oğuzhan SARI
Oğuzhan SARI
RÜZGAR TERSİNE DÖNDÜ
Duran AKKAYA
Duran AKKAYA
BİSİKLET KÜLTÜRÜ
Ceyhun Özgür
Ceyhun Özgür
ÇALIŞAN EMEKLİNİN MAAŞINDA KESİNTİ OLUR MU?
Ayşe Aybike Yılmaz
Ayşe Aybike Yılmaz
VEJETARYEN BESLENMESİ
Burcu ŞEN
Burcu ŞEN
NE KUTLADIĞIMIZI BİLİYOR MUYUZ?
Av. Zeynep YETİŞGİN
Av. Zeynep YETİŞGİN
HATIR İÇİN YOLCU ALIMINDA ARAÇ İŞLETENİN SORUMLULUĞU
Gülçin KARLI İPEK
Gülçin KARLI İPEK
İLKLERİN KADINI SABİHA RIFAT GÜRAYMAN
Hicret TÜRKMAN
Hicret TÜRKMAN
KOMŞULUK ÖLMESİN
Hasan AKGÜL
Hasan AKGÜL
YEREL SEÇİMLER İÇİN BİR DEĞERLENDİRME
Ceren Tuğçe ÖZDEMİR
Ceren Tuğçe ÖZDEMİR
ENDİŞE VERİCİ!
Gamze Nur ERGİL
Gamze Nur ERGİL
BABA’YA İTHAFEN
Dursun ERKILIÇ
Dursun ERKILIÇ
LİBAS
Fatma Sena YAMAN
Fatma Sena YAMAN
SEVİNCİ ŞÜKÜR, ÜZÜNTÜSÜ SABIR
Serkan KUMDAKÇI
Serkan KUMDAKÇI
SEYRE DEVAM
Can Berk KANAT
Can Berk KANAT
DİŞİYİ KİŞİ YAPALIM!
Esra  YAZDIÇ DEMİR
Esra YAZDIÇ DEMİR
ŞALVARIYLA KÜRSÜYE ÇIKIYOR, AKADEMİSYENLERİN YAPAMADIĞINI YAPIYOR
Şahap YILMAZ
Şahap YILMAZ
İŞ PLANI NEDEN ÖNEMLİ?
Ali Asker DEMİRHAN
Ali Asker DEMİRHAN
YENİ TORBA KANUN TASARISININ VERGİ HÜKÜMLERİ
Mehmet GÖKTÜRK
Mehmet GÖKTÜRK
GERÇEĞİ HAKARET SAYMAK!
Abdurrahman SAĞKAYA
Abdurrahman SAĞKAYA
DEVLET HİZMET SATIN ALMALI
Oktay TAŞ
Oktay TAŞ
İŞİMİZ FİYAKA!
Cihangir TÜRKMEN
Cihangir TÜRKMEN
İHTİYAÇLARIM VE REFERANDUM
İsmet ORHAN
İsmet ORHAN
ÜÇ MUAMMADA... İLKLER NELER OLUYOR?
Sedat ERİŞ
Sedat ERİŞ
HALKIN BİLİNÇALTINDAKİ SORULAR-4
ÇOK YORUMLANANLAR
FACEBOOK'TA TİCARİ HAYAT
Ana Sayfa Gündem Ekonomi Şirketler Özel Haber Ankara Röportaj Sağlık
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva